• Webs Municipals  

agenda

dl dm dc dj dv ds dg
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

 

Activitats 'totes' previstes per al gener de 2020

Exposició "Videojocs, art i cultura".

Dies: del 4/10/2019 al 12/1/2020

Lloc: Sala d’exposicions temporals del Museu de les Terres de l’Ebre

Població: Amposta

Camp de control de l’artista Teresa Mulet

Dies: del 9/11/2019 al 19/1/2020

Lloc: Centre d’Art Lo Pati

Exposició Camp de control de l’artista Teresa Mulet

Dies: del 10/11/2019 al 9/1/2020

Lloc: Centre d’Art Lo Pati

Obertura del Parc d’atraccions de Nadal

Dies: del 14/12/2019 al 6/1/2020

Lloc: Parc del Xiribecs

Somia el Nadal. Vine a descobrir la Caseta de Nadal

Dies: del 21/12/2019 al 7/1/2020

Horari: Horari: d’11:00h a 13:00h i de 17:00h a 20:00h

Lloc: Plaça Ramon Berenguer IV

Festa de Cap d’Any

Dies: del 31/12/2019 al 1/1/2020

Horari: 23 h

Lloc: Exterior Pavelló Firal 1 d’octubre

Festa de cap d’Any, música dels 70, 80, 90 i més

Dia: 1/1/2020

Horari: 00:15

Lloc: Interior del pavelló firal 1 d’octubre

Parc de Nadal de FECOAM

Dies: del 3/1/2020 al 5/1/2020

Lloc: Auditori Municipal

Taller de construcció de fanalets

Dia: 3/1/2020

Horari: 17:00

Lloc: Caseta de Nadal

Taller de construcció de fanalets

Dia: 4/1/2020

Horari: De les 11.00h a 13.00h i de 17.00h a 20.00h

Lloc: Caseta de Nadal

Recollida de paquets pels Carters Reials

Dia: 4/1/2020

Horari: de 16:00h a 21:00h

Lloc: Biblioteca Comarcal S. Juan Arbó

Pujada en Globus aeroestàtic

Dia: 4/1/2020

Horari: de 17.00h a 21.00h

Lloc: Auditori Municipal

Concert Coral de Nadal. La Negrina de Mateu Fletxa el vell

Dia: 4/1/2020

Horari: De 16:00 h a 21:00 h. 

Lloc: Auditori de l’Escola La Lira Ampostina

4a edició 48x100. Jornada solidària a favor de Creu Roja

Dia: 5/1/2020

Horari: 10:00

Lloc: Piscina municipal

Recollida de paquets pels Carters Reials

Dia: 5/1/2020

Horari: de 10:00h a 23:00h

Lloc: Biblioteca Comarcal S. Juan Arbó

Taller de construcció de fanalets

Dia: 5/1/2020

Horari: De les 11.00h a 13.00h i de 17.00h a 20.00h

Lloc: Caseta de Nadal

Cavalcada de SS.MM. els Reis d’Orient. Temàtica La Volta al Món en 80 dies

Dia: 5/1/2020

Horari: 18:00h

Lloc: Embarcador del riu

Conversa en francès. Nivell Inicial

Dia: 7/1/2020

Horari: 16:00

Lloc: Sala Polivalent de la Biblioteca Comarcal S. Juan Arbó

Club de lectura en família per a P5 i 1r primària

Dia: 9/1/2020

Horari: 17:30

Lloc: Sala polivalent de la Biblioteca Comarcal Sebastià Juan Arbó

Ballet "La Cenicienta" des de l’Òpera de París

Dia: 9/1/2020

Horari: 20:15

Lloc: Cinemes Amposta

Storytime: Stick Man Un conte en anglès a càrrec de Sílvia Panisello

Dia: 10/1/2020

Horari: 17:30

Lloc: Sala polivalent de la Biblioteca Comarcal S. Juan Arbó

Club Tennis Taula - Els Carquinyolis

Dia: 10/1/2020

Horari: 21:00

Lloc: Pavelló (Sala annexa)

Club Tennis Taula B - Móra d’Ebre

Dia: 10/1/2020

Horari: 21:00

Lloc: Pavelló (Sala annexa)

El Documental del mes: " Els testimonis de Putin"

Dia: 10/1/2020

Horari: 21.30h

Lloc: El Casal

Club Hoquei Amposta - Sènior - Cambrils

Dia: 10/1/2020

Horari: 21:45

Lloc: Pavelló (Sala 2)

Club Futbol Amposta - Aleví B - Ampolla

Dia: 11/1/2020

Horari: 09:30

Lloc: Estadi

Consell Escolar

Dia: 11/1/2020

Horari: 09:30

Lloc: Pavelló (Sala 3)

Consell Escolar

Dia: 11/1/2020

Horari: 09:30

Lloc: Pavelló (Pistes exteriors)

Consell Escolar

Dia: 11/1/2020

Horari: 09:30

Lloc: Pavelló (Sala 2)

Entrenaments Hoquei

Dia: 11/1/2020

Horari: 10:00

Lloc: Pavelló (Sala annexa)

Club Bàsquet Amposta - Infantil Femení - Gaya

Dia: 11/1/2020

Horari: 10:30

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Club Futbol Amposta - Benjamí blanc - La Sènia Súper Groc

Dia: 11/1/2020

Horari: 11:00

Lloc: Estadi

Club Futbol Amposta - Prebenjamí - Rapitenca

Dia: 11/1/2020

Horari: 11:00

Lloc: Estadi

Entrenaments Kyudo

Dia: 11/1/2020

Horari: 11:30

Lloc: Pavelló (Sala annexa)

Club Bàsquet Amposta - Infantil - Cantaires

Dia: 11/1/2020

Horari: 12:00

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Club Futbol Amposta - Infantil A - L’Ametlla de Mar

Dia: 11/1/2020

Horari: 12:15

Lloc: Estadi

Futbol Sala Amposta - Infantil B - Vandellós

Dia: 11/1/2020

Horari: 13:30

Lloc: Pavelló (Sala 3)

Futbol Sala Experience - Cadet - Castellvell

Dia: 11/1/2020

Horari: 13:30

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Club Futbol Amposta - Cadet B - Jesús i Maria

Dia: 11/1/2020

Horari: 15:00

Lloc: Estadi

Futbol Sala Amposta - Benjamí A - Reus

Dia: 11/1/2020

Horari: 15:00

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Lliga Local

Dia: 11/1/2020

Horari: 15:00

Lloc: Pavelló (Sala 3)

Club Futbol Amposta - Sènior B - Godall

Dia: 11/1/2020

Horari: 17:00

Lloc: Estadi

Club Handbol Amposta - Aleví Femení - Molins de Rei

Dia: 11/1/2020

Horari: 17:00

Lloc: Pavelló (Sala 1)

El Documental del mes: " Els testimonis de Putin"

Dia: 11/1/2020

Horari: 21.30h

Lloc: El Casal

Club Handbol Amposta - Infantil Masculí - Pau Casals

Dia: 11/1/2020

Horari: 19:00

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Club Handbol Amposta - Cadet Masculí - Salou

Dia: 11/1/2020

Horari: 20:30

Lloc: Pavelló (Sala 1)

PDP Bàsquet

Dia: 12/1/2020

Horari: 09:00

Lloc: Pavelló (Sala 2)

Club Futbol Amposta - Aleví C - Tortosa C

Dia: 12/1/2020

Horari: 10:00

Lloc: Estadi

Club Futbol Amposta - Benjamí B - Aldeana

Dia: 12/1/2020

Horari: 10:00

Lloc: Estadi

Ballada de jotes

Dia: 12/1/2020

Horari: 11:30

Lloc: Plaça Ramon Berenguer IV

Club Futbol Amposta - Infantil C - La Sènia

Dia: 12/1/2020

Horari: 11:30

Lloc: Estadi

Club Handbol Amposta - Juvenil Femení - Esplugues

Dia: 12/1/2020

Horari: 12:00

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Futbol Sala Amposta - Cadet A - Morell

Dia: 12/1/2020

Horari: 12:30

Lloc: Pavelló (Sala 3)

Futbol Sala Amposta - Sènior Femení B - La Plana

Dia: 12/1/2020

Horari: 15:00

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Futbol Sala Amposta - Sènior B - Alforja

Dia: 12/1/2020

Horari: 17:00

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Concert: Cor de gospel Living Water, a benefici de la Fundació Noèlia

Dia: 12/1/2020

Horari: 18 h

Lloc: Auditori de la Lira Ampostina

Margarida Xirgu. L’Actriu i la Dona. Commemorant el 50è. Aniversari de la seva mort

Dies: del 13/1/2020 al 7/2/2020

Lloc: Vestíbul de la Biblioteca Comarcal S. Juan Arbó

Conversa en francès. Nivell Inicial

Dia: 14/1/2020

Horari: 16.00h a 17.30h

Lloc: Sala Polivalent de la Biblioteca Comarcal S. Juan Arbó

Club de lectura en veu alta per a 2n primària

Dia: 14/1/2020

Horari: 17:30 h

Lloc: Sala polivalent de la Biblioteca Comarcal S. Juan Arbó

Trobada del club de lectura "Cafè-tertúlia" per comentar l’obra "La señora de las especias", de Chitra Banerjee

Dia: 15/1/2020

Horari: 19.30h

Lloc: Sala d’Adults de la Biblioteca Comarcal S. Juan Arbó

Club de lectura per a 5è i 6è de primària

Dia: 16/1/2020

Horari: 17.30h

Lloc: Sala polivalent de la Biblioteca Comarcal S. Juan Arbó

"La Bella Durmiente". Ballet en directe des del Royal Opera House

Dia: 16/1/2020

Horari: 19.45 h

Lloc: Cinemes Amposta

Club de lectura per a pares i mares

Dia: 17/1/2020

Horari: 17,30h i 18,30 h

Lloc: Sala polivalent de la Biblioteca Comarcal S. Juan Arbó

Club Futbol Amposta - Aleví A - L’Ametlla de Mar

Dia: 17/1/2020

Horari: 18:00

Lloc: Estadi

Club Futbol Amposta - Aleví A - L’Ametlla de Mar

Dia: 17/1/2020

Horari: 18:00

Lloc: Estadi

Club Hoquei Amposta - Senior - Sant Just

Dia: 17/1/2020

Horari: 21:45

Lloc: Pavelló (Sala 2)

Club Hoquei Amposta - Senior - Sant Just

Dia: 17/1/2020

Horari: 21:45

Lloc: Pavelló (Sala 2)

Consell Escolar

Dia: 18/1/2020

Horari: 09:30

Lloc: Pavelló (Sala 3)

Consell Escolar

Dia: 18/1/2020

Horari: 09:30

Lloc: Pavelló (Sala 3)

Consell Escolar

Dia: 18/1/2020

Horari: 09:30

Lloc: Pavelló (Sala 2)

Consell Escolar

Dia: 18/1/2020

Horari: 09:30

Lloc: Pavelló (Sala 2)

Consell Escolar

Dia: 18/1/2020

Horari: 09:30

Lloc: Pavelló (Sala 3)

Consell Escolar

Dia: 18/1/2020

Horari: 09:30

Lloc: Pavelló (Sala 3)

Club Futbol Amposta - Infantil B - Olímpic Móra d’Ebre

Dia: 18/1/2020

Horari: 10:00

Lloc: Estadi

Club Futbol Amposta - Infantil B - Olímpic Móra d’Ebre

Dia: 18/1/2020

Horari: 10:00

Lloc: Estadi

Entrenaments Kyudo

Dia: 18/1/2020

Horari: 10:00

Lloc: Pavelló (Sala annexa)

Entrenaments Kyudo

Dia: 18/1/2020

Horari: 10:00

Lloc: Pavelló (Sala annexa)

Futbol Sala Amposta - Aleví - El Vendrell

Dia: 18/1/2020

Horari: 11:00

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Futbol Sala Amposta - Aleví - El Vendrell

Dia: 18/1/2020

Horari: 11:00

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Club Futbol Amposta - Benjamí A - Nàstic de Tarragona

Dia: 18/1/2020

Horari: 11:30

Lloc: Estadi

Club Futbol Amposta - Benjamí A - Nàstic de Tarragona

Dia: 18/1/2020

Horari: 11:30

Lloc: Estadi

Entrenaments Hoquei

Dia: 18/1/2020

Horari: 12:00

Lloc: Pavelló (Sala annexa)

Entrenaments Hoquei

Dia: 18/1/2020

Horari: 12:00

Lloc: Pavelló (Sala annexa)

Futbol Sala Amposta - Juvenil - Cambrils

Dia: 18/1/2020

Horari: 12:30

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Futbol Sala Amposta - Juvenil - Cambrils

Dia: 18/1/2020

Horari: 12:30

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Club Futbol Amposta - L’Ametlla de Mar (Amistós)

Dia: 18/1/2020

Horari: 12:45

Lloc: Estadi

Club Futbol Amposta - L’Ametlla de Mar (Amistós)

Dia: 18/1/2020

Horari: 12:45

Lloc: Estadi

Club Futbol Amposta - Cadet A - Aldeana

Dia: 18/1/2020

Horari: 15:00

Lloc: Estadi

Entrenaments Big Drem

Dia: 18/1/2020

Horari: 15:00

Lloc: Pavelló (Sala 2)

Entrenaments Big Drem

Dia: 18/1/2020

Horari: 15:00

Lloc: Pavelló (Sala 2)

Lliga Local

Dia: 18/1/2020

Horari: 15:00

Lloc: Pavelló (Sala 3)

Lliga Local

Dia: 18/1/2020

Horari: 15:00

Lloc: Pavelló (Sala 3)

Futbol Sala Amposta - Sènior A - Torrefarrera

Dia: 18/1/2020

Horari: 16:00

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Futbol Sala Amposta - Sènior A - Torrefarrera

Dia: 18/1/2020

Horari: 16:00

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Club Futbol Amposta - Juvenil A - Castelldefels

Dia: 18/1/2020

Horari: 17:00

Lloc: Estadi

Teatre familiar La Xarxa: "The Postman", a càrrec del Mag Txema

Dia: 18/1/2020

Horari: 18:00

Lloc: Auditori-teatre de La Lira Ampostina

Club Futbol Amposta - Veterans - Perelló

Dia: 18/1/2020

Horari: 19:00

Lloc: Estadi

Club Futbol Amposta - Veterans - Perelló

Dia: 18/1/2020

Horari: 19:00

Lloc: Estadi

Club Handbol Amposta - Sènior Femení - La Roca

Dia: 18/1/2020

Horari: 19:00

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Club Handbol Amposta - Sènior Femení - La Roca

Dia: 18/1/2020

Horari: 19:00

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Trobada Rugbi

Dia: 19/1/2020

Horari: 09:30

Lloc: Pista atletisme

Club Bàsquet Amposta - Cadet - Vendrell

Dia: 19/1/2020

Horari: 10:00

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Club Bàsquet Amposta - Cadet - Vendrell

Dia: 19/1/2020

Horari: 10:00

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Club Hoquei Amposta - Prebenjamí B - Vila-seca

Dia: 19/1/2020

Horari: 10:30

Lloc: Pavelló (Sala 2)

Club Hoquei Amposta - Prebenjamí B - Vila-seca

Dia: 19/1/2020

Horari: 10:30

Lloc: Pavelló (Sala 2)

Club Hoquei Amposta - Prebenjamí A - El Vendrell

Dia: 19/1/2020

Horari: 11:00

Lloc: Pavelló (Sala 2)

Club Hoquei Amposta - Prebenjamí A - El Vendrell

Dia: 19/1/2020

Horari: 11:00

Lloc: Pavelló (Sala 2)

Futbol Sala Experience - Aleví - Alforja

Dia: 19/1/2020

Horari: 11:00

Lloc: Pavelló (Sala 3)

Futbol Sala Experience - Aleví - Alforja

Dia: 19/1/2020

Horari: 11:00

Lloc: Pavelló (Sala 3)

Partit Futbol Patufets

Dia: 19/1/2020

Horari: 11:00

Lloc: Pavelló (Sala 3)

Partit Futbol Patufets

Dia: 19/1/2020

Horari: 11:00

Lloc: Pavelló (Sala 3)

Club Hoquei Amposta - Benjamí - Cambrils

Dia: 19/1/2020

Horari: 12:30

Lloc: Pavelló (Sala 2)

Club Hoquei Amposta - Benjamí - Cambrils

Dia: 19/1/2020

Horari: 12:30

Lloc: Pavelló (Sala 2)

Club Futbol Amposta - Sènior - Rapitenca

Dia: 19/1/2020

Horari: 17:00

Lloc: Estadi

Club Futbol Amposta - Sènior - Rapitenca

Dia: 19/1/2020

Horari: 17:00

Lloc: Estadi

Futbol Sala Amposta - Femení A - Alforja

Dia: 19/1/2020

Horari: 17:30

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Futbol Sala Amposta - Femení A - Alforja

Dia: 19/1/2020

Horari: 17:30

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Conversa en francès. Nivell Inicial. Gratuït, amb la professora Adela Banerle

Dia: 21/1/2020

Horari: 16:00

Lloc: Sala polivalent de la Biblioteca Comarcal S. Juan Arbó

Club de lectura en veu alta per a 3r i 4t de primària

Dia: 21/1/2020

Horari: 17:30

Lloc: Sala polivalent de la Biblioteca Comarcal S. Juan Arbó

Segon concert del cicle OUT·SIDE. Concepte Frames Percussion

Dia: 21/1/2020

Horari: 19.00h 

Lloc: Centre d’Art Lo Pati

"Aida". Òpera en directe des del Teatre del Liceu

Dia: 22/1/2020

Horari: 19.45h

Lloc: Cinemes Amposta

Cicle de Biografies Ampostines. "Antonio Solé Gordo, fuster i músic"

Dia: 23/1/2020

Horari: 19.30h

Lloc: Museu de les Terres de l’Ebre

Població: Amposta

L’hora del conte: L’illa d’en Lluís. Espectacle de petit format a càrrec de Mon Mas

Dia: 24/1/2020

Horari: 17.30h

Lloc: Sala polivalent de la Biblioteca Comarcal S. Juan Arbó

Conferència per commemorar el dia de l’holocaust a càrrec de Pau Freixa, expert en literatura concentracionària

Dia: 24/1/2020

Horari: 19.00h

Lloc: Sala d’Actes del Museu de les Terres de l’Ebre

Club Tennis Taula Amposta - Ulldecona

Dia: 24/1/2020

Horari: 21:00

Lloc: Pavelló (Sala annexa)

Club Tennis Taula Amposta B - Móra d’Ebre

Dia: 24/1/2020

Horari: 21:00

Lloc: Pavelló (Sala annexa)

Club Futbol Amposta - Benjamí B - Rapitenca

Dia: 25/1/2020

Horari: 09:30

Lloc: Estadi

Consell Escolar

Dia: 25/1/2020

Horari: 09:30

Lloc: Pavelló (Sala 2)

Consell Escolar

Dia: 25/1/2020

Horari: 09:30

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Consell Escolar

Dia: 25/1/2020

Horari: 09:30

Lloc: Pavelló (Sala 3)

Control Territorial Atletisme

Dia: 25/1/2020

Horari: 09:30

Lloc: Pista atletisme

Entrenaments Hoquei

Dia: 25/1/2020

Horari: 10:00

Lloc: Pavelló (Sala annexa)

Club Futbol Amposta - Aleví D - Arnes

Dia: 25/1/2020

Horari: 10:45

Lloc: Estadi

Club Futbol Amposta - Prebenjamí - Santa Bàrbara

Dia: 25/1/2020

Horari: 10:45

Lloc: Estadi

Futbol Sala Amposta - Infantil A - La Pobla

Dia: 25/1/2020

Horari: 11:00

Lloc: Pavelló (Sala 1)

"Sant Antoni, pas de dimoni". Arribada de St. Antoni

Dia: 25/1/2020

Horari: 12:00

Lloc: Pont Penjant

Club Bàsquet Amposta - Infantil Femení - Salle

Dia: 25/1/2020

Horari: 12:00

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Club Futbol Amposta - Infantil A - Ebre Escola

Dia: 25/1/2020

Horari: 12:15

Lloc: Estadi

Xou Petit Riudoms

Dia: 25/1/2020

Horari: 13:00

Lloc: Pavelló (Sala 2)

Futbol Sala Amposta - Infantil B - Elisabeth

Dia: 25/1/2020

Horari: 13:30

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Futbol Sala Experience - Cadet - Reus

Dia: 25/1/2020

Horari: 13:30

Lloc: Pavelló (Sala 3)

Club Futbol Sala Amposta - Cadet B - Olímpic Móra d’Ebre

Dia: 25/1/2020

Horari: 13:45

Lloc: Estadi

Futbol Sala Amposta - Femení B - Sarralenc

Dia: 25/1/2020

Horari: 15:00

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Lliga Local

Dia: 25/1/2020

Horari: 15:00

Lloc: Pavelló (Sala 3)

Club Handbol Amposta - Aleví Femení - Sants

Dia: 25/1/2020

Horari: 16:30

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Club Futbol Amposta - Juvenil A - Escola F. Gavà

Dia: 25/1/2020

Horari: 17:00

Lloc: Estadi

Club Handbol Amposta - Cadet Femení - Sarrià

Dia: 25/1/2020

Horari: 17:30

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Club Hoquei Amposta - Aleví - Capellades

Dia: 25/1/2020

Horari: 18:30

Lloc: Pavelló (Sala 2)

Club Hoquei Amposta - Juvenil - Congrés

Dia: 25/1/2020

Horari: 19:45

Lloc: Pavelló (Sala 2)

"Sant Antoni, pas de dimoni". Crema dels arbres i activitats de foc

Dia: 25/1/2020

Horari: 20 h

Lloc: Avinguda de la Ràpita

19a edició d’AMPOSTA DE BANDA A BANDA. Concert inaugural

Dia: 25/1/2020

Horari: 20.00h

Lloc: Auditori - Teatre de La Lira Ampostina

Trobada Taus

Dia: 26/1/2020

Horari: 09:30

Lloc: Pista atletisme

Club Handbol Amposta - Infantil Masculí - Sabadell

Dia: 26/1/2020

Horari: 10:00

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Futbol Sala Amposta - Cadet - Salou B

Dia: 26/1/2020

Horari: 15:00

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Futbol Sala Amposta - Sènior B - Ascó

Dia: 26/1/2020

Horari: 17:00

Lloc: Pavelló (Sala 1)

Conversa en francès. Nivell Inicial. Gratuït, amb la professora Adela Banerle

Dia: 28/1/2020

Horari: 16.00h a 17.30h

Lloc: Sala polivalent de la Biblioteca Comarcal S. Juan Arbó

Taller: Posem en pràctica els nostres valors

Dia: 28/1/2020

Horari: 18:30

Lloc: Casal Municipal

"La Bohème". Òpera en directe des del Royal Opera House

Dia: 29/1/2020

Horari: 20.45h

Lloc: Cinemes Amposta

Cicle de conferències Biografies ampostines: "Antònia P. Ripoll. Mentre tant TOT"

Dia: 30/1/2020

Horari: 19.30h

Lloc: Sala d’Actes del Museu de les Terres de l’Ebre

L’Assemblea Informativa

Dia: 31/1/2020

Horari: 20 h

Lloc: Auditori de l’Escola de la Lira Ampostina

Club Hoquei Patí Amposta - Sènior - Vilaseca

Dia: 31/1/2020

Horari: 21:45

Lloc: Pavelló (Sala 2)

Ajuntament d´Amposta - Pl. de l´Ajuntament, 3-4 - 43870 Amposta - Tel. 977 70 00 57 | ajuntament@amposta.cat
Contacte | Avís legal | Política de privacitat | Accessibilitat | Política de cookies

RSS de lRSS de l'Ajuntament