• Webs Municipals  

Inici Comunicació Notícies Notícies 2020 Programació "Un estiu a la fresca 2020"

Programació "Un estiu a la fresca 2020"

publicat el 17/06/2020

Totes les activitats tenen un aforament limitat.

Només podran accedir al recinte on es realitzi l’activitat aquelles persones que disposin d’entrada.

El preu de l’entrada depèn de l’activitat:

Més informació i venda d’entrades:

  • Oficina de venda d’entrades de cultura i festes del Mecat Municipal (casilles exteriors). Tel: 977 703 404
  • Oficina de Turisme, av. St. Jaume, 42-52. Tel: 977 703 453


Juliol

Dia

Hora

Activitat

Lloc

1

21:30h

Documental En Femme. Acte del dia de l’orgull LGBTI,

plaça del centre d’Arts Visuals lo Pati

2 al 5

22:00h

Cinema: MonFILMAT. Festival internacional de cinema i paisatge

plaça del centre d’Arts Visuals lo Pati

3

18:30h

Inauguració de l’exposició Tota pedra fa paret. La pedra seca a Cataluny

Museu Terres de l’Ebre

3

20:30h

Cercavila de les bandes de música de la Unió Filharmònica i la Lira Ampostina

carrers d’Amposta

4

18:00h

Ruta urbana Amposta. Espais de dol i memòria de la Batalla de l’Ebre

sortida de la plaça de l’Aube

7

22:00h

Cinema: Parque Mágic

Pati de l’Escola Soriano-Montagut

9

 19:00h

Esport: Jumping amb CBE Quick Dance

Pati de l’Escola Miquel Granell

10

19:00h

Espectacle familiar: En Pere de la Plaça, de la companyia Binixiflat

Embarcador

10

 20:00h i 23:00h

Concert: Orquestra Cimarron

Exterior Pavelló Firal 1 d’octubre

10

20:30h

Cercavila de les bandes de música de la Unió Filharmònica i la Lira Ampostina

Carrers d’Amposta

11

19:00h

Visita guiada Torre de la Carrova.

 

11

23:00h

Concert: Meritxell Neddermann

Exterior Pavelló Firal 1 d’octubre

14

19:00h

Presentació del llibre Parlant amb tú d’amor i llibertat d’Oriol Junqueras

Llibreria Guaix

14

22:00h

Cinema: Spiderman lejos de casa

Pati de l’Escola Soriano-Montagut

16

19:00h

Esport: Zumba i Taekwondo amb Gimnàs Alfaro,

Pati de l’Escola Miquel Granell

16

22:00h

Concert: Ubaldo+Negro. Presentació del nou disc d’Andreu Ubaldo Casa

plaça del centre d’Arts Visuals lo Pati

17

 20:00h

Inauguració de l’exposició d’olis de Nuria Albesa

 Casino Recreatiu

17

20:30h

Cercavila de les bandes de música de la Unió Filharmònica i la Lira Ampostina

Carrers d’Amposta

17

22:30h

Teatre: No et vesteixis per sopar, del grup de teatre Delta Teatre de Deltebre 

Embarcador

18

19:00h

Ruta urbana pel Poble Nou del Delta

Sortida davant Ajuntament Poble Nou del Delta

18

19:00h i 22:00h

Espectacle: Una nit amb el Mag Lari

Auditori de la Unió Filharmònica

18

22:30h

Concert: Clàudia Xiva

embarcador

18

23:00h

Concert: Almas Gemelas

Pavelló Esportiu del Poble Nou del Delta

19

11:30h

Espectacle familiar: Jesús y los navegantes

plaça de la Font del Poble Nou del Delta

21

22:30h

Cinema: Aladin

 Pavelló Esportiu del Poble Nou del Delta

23

18:00h

Dia del llibre i de la rosa. Presentacions i signatures de llibres

carrer Major i plaça Ajuntament

23

19:00h

Esport: Ball en línia amb The Country Sheriffes

pati de l’Escola Miquel Granell

24

18:00h

Taulell al carrer: Nit d’escàndol amb l’actuació del grup Paracota i el grup de Tabaleters i Dolçainers Sanfaina

carrers d’Amposta

24

20:30h

Cercavila de les bandes de música de la Unió Filharmònica i la Lira Ampostina

carrers d’Amposta

24

22:00h

Concert: Lazaro’s

exterior Pavelló Firal 1 d’octubre

24

22:30h

Teatre: Políticament incorrecte de la companyia de teatre Terra Baixa, ,

Pavelló Esportiu del Poble Nou del Delta

25

19:00h

Espectacle familiar: Taulell de colors, de la companyia de teatre Deparranda, ,

embarcador

25

22:00h

Espectacle: DansAmposta

exterior Pavelló Firal 1 d’octubre

25

22:00h

Concert Pepa’s Duet

 carretera davant càmping Eucaliptus

26

11:00h

Taller: Escultures de sorra,

platja d’Eucaliptus

27 al 31

 

Jotacampus

 Poble Nou del Delta

28

18:00h

Concerts íntims i personals Deltachamber

Torre de la Carrova

28

22:00h

Cinema: Sobre ruedas

pati de l’Escola Soriano-Montagut

29

18:00h

Concerts íntims i personals Deltachamber

pati de l’antic Col·legi de les Monges

29

 22:00h

Concert Homenatge a Ovidi Montllor: De part dels bons

pati de l’Escola del Poble Nou del Delta

30

 18:00h

Concerts íntims i personals Deltachamber

Vestíbul de l’Ajuntament d’Amposta

31 de juliol al 2 d’agost

21:00h

Concert: Deltachamber Music Festival

 plaça Ajuntament

Agost

Dia

Hora

Activitat

Lloc

1

 21:00h

Sopar a la fresca amb l’actuació de Suc d’Anguila

Poble Nou del Delta

2

19:00h

Visita guiada a la Torre de la Carrova

Inici: Torre de la Carrova

4

 22:00h

Cinema: Padre no hay más que uno,,

Pati de l’Escola Soriano-Montagut

6

19:00h

Esport: Ball en línia amb The Country Sheriffes

Pati de l’Escola Miquel Granell

7

20:30h

Cercavila de les bandes de música de la Unió Filharmònica i la Lira Ampostina

carrers d’Amposta

7

21:00h

Sopar a la fresca amb l’actuació de la Rondalla de Teixidor, Imma de Sopa i la Rondalla dels Alfacs i Guardet lo cantador i la Rondalla Suc d’Anguila

carrers d’Amposta

7

21:00h

Concert: Urban Band

carrers del Poble nou del Delta

8

8:00h

Esmorzar popular amb l’acompanyament de la Xaranga Xino-Xano, la xaranga Aigua en Gas i Urban Band

carrers d’Amposta

8

22:00h

Concert: Havaneres amb el grup Balandra

embarcador

8

23:00h

Concert: Eduna

Pavelló Esportiu Poble Nou del Delta

11

22:30h

Cinema: Mascotas 2

Pavelló Esportiu Poble Nou del Delta

13

19:00h

Esport: Jumping amb CBE Quick Dance

Pavelló Esportiu Poble Nou del Delta

14

23:00h

Concert: Paula Valls

Exterior Pavelló Firal 1 d’octubre

15

11:30h

Mare de Déu d’agost

Església de l’Assumpció

15

20:00h i 23:00h

Concert: Orquestra Junior’s

Pavelló Firal 1 d’octubre

15

23:00h

Concert: Actuació de Miquel Rullo

Pavelló Esportiu Poble Nou del Delta

18

22:00h

Cinema: Uno más en la familia

Parc d’Eucaliptus

20

19:00h

Esport: Zumba i Taekwondo amb Gimnàs Alfaro

Pati de l’Escola Miquel Granell

21

19:00h

Exposició: Sous les violons, la plage! De Cabosanroque

Centre d’Arts Visuals lo Pati

21

22:30h

Espectacle: Terres de l’Ebre, terres de jotes, amb el Grup Musical Suc d’Anguila i Guardet lo cantador i el Grup de Dansa Paracota

Embarcador

22

19:00h

Espectacle familiar:La princesa en texans, de la companyia de teatre Sgratta

Embarcador

22

20:30h

Concert: Tel·lúric, concert de guitarra a càrrec d’Ivan Espada

Església de l’Assumpció

22

20:00h i 23:00h

Concert: Orquestra Atalaia

Pavelló Firal 1 d’octubre

22

23:00h

Concert: Soul Machine

Pavelló Esportiu del Poble Nou del Delta

25

22:00h

Cinema:Capitana Marvel

Pati de l’Escola Soriano-Montagut

27

19:00h

Esport: Ball en línia amb CBE Quick Dance

Pati de l’Escola Miquel Granell

28

23:00h

Espectacle: Cabaret Sorollam a càrrec de DH Company

Embarcador

29

19:00h

Espectacle familiar: La nina del cap pelat, de la companyia de teatre Engruna Teatre

Embarcador

29

22:00h

Teatre: Un dia qualsevol, de la companyia Les Antonietes, ,

Auditori d ela Unió Filharmònica

Setembre

Dia

Hora

Activitat

Lloc

1

22:00h

Cinema: Joker.

Pati de l’Escola Soriano-Montagut

4

22:00h

Recital: Noches de Amor oscuro amb Lorquianas.

L’embarcador

5

10:00h

Taula rodona: Viatjar sense colonitza.Festival Terres.

Món Natura Delta de l’Ebre

5

20:00h

Ballada: Jotes a la plaça amb el grup de dansa Paracota i el grup de Tabaleters i Dolçainers Samfaina.

La plaça Ramon Berenguer IV

5

23:00h

Espectacle: Varietés Lo Povador, a càrrec de DH Company.

Embarcador

6

17:00h

Projecció de documentals. Festival Terres.

Teatre del Casal Municipal

7

19:00h

Conferència: Gabi Martínez, autor de Un canvi de veritat. Festival Terres

Casino Recreatiu

10

20:00h

Acte: Premi Amposta 2020

Auditori de la Unió Filharmònica

11

11:00h

Acte: Penjada de la Senyera

Pont Penjant

11

12:00h

Concert: cobla Ciutat d’Amposta, 12:00h,

Plaça Ramon Berenguer IV

11

20:00h i 23:00h

Concert: Orquestra Europa

Exterior Pavelló Firal 1d’octubre

12

15:00h

Triatló

Sortida:embarcador; arribada: plaça Ramon Berenguer IV

12

22:00h

Concert: Jazz amb Los Forasteros, .

Embarcador

13

8:00h

Triatló

Sortida:embarcador; arribada: plaça Ramon Berenguer IV

25

Cicle de músiques contemporànies Out-Side,

Centre d’Arts Visuals lo Pati

26

18:00h

Espectacle familiar: Baobabde la companyia la Pera Llimonera. Teatre de la xarxa

Auditori de la Unió Filharmònica

26

19:00h

Ruta urbana pel Poble Nou del Delta

Poble Nou del Delta

Del 26 al 27

Per al tarda

Ruta dels Platerets al Poble Nou del Delta, amb música i tallers

Poble Nou del Delta

27

10:30h

Ruta urbana fluvial de la Batalla de l’Ebre amb Lo Sirgador

Embarcador

Ajuntament d´Amposta - Pl. de l´Ajuntament, 3-4 - 43870 Amposta - Tel. 977 70 00 57 | ajuntament@amposta.cat
Contacte | Avís legal | Política de privacitat | Accessibilitat | Política de cookies

RSS de lRSS de l'Ajuntament